Referencje

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
 
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Adolf Hitler przedstawił wyższym dowódcom Wehrmachtu, zgromadzonym w Obersalzbergu 22 sierpnia 1939 roku, cele wojny z Polską:
“Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. Celem musi być nie dotarcie do jakiejś
oznaczonej linii, lecz zniszczenie żywej siły [...]

Podam dla celów propagandy jakąś przyczynę wybuchu wojny, mniejsza z tym, czy będzie ona wiarygodna, czy nie. Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo”. 15-go marca 1940r. w okupowanym Poznaniu, na naradzie komendantów obozów zagłady, dowódca SS Heinrich Himmler oświadczył: „Wszyscy fachowcy polskiego pochodzenia winni być.

wykorzystani w naszym przemyśle zbrojeniowym. Później wszyscy Polacy znikną ze świata. [...] Dlatego jest konieczne, aby wielki naród niemiecki widział swoje główne zadanie w unicestwieniu wszystkich Polaków”. dr hab. Janusz Kurtyka Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Zagłada polskich elit Akcja AB Katyń Warszawa 2009. Na III Konferencji Gestapo NKWD w Zakopanem 20.02.1940r., w obecności agentów angielskich i amerykańskich, została „przyjęta do akceptującej wiadomości” przez mocarstwa zachodnie koncepcja wyniszczenia Narodu Polskiego poprzez fizyczną eksterminację polskich elit.

Polska poniosła największe straty osobowe w czasie II WŚ

Oceniając straty w zasobach ludzkich, największe straty poniosła Polska - osiągnęliśmy wynik utraty prawie 35% ludności, patrząc  na procentowe wartość ubytku ludności państwa. Wiele sygnałów wskazuje, że nie był to tylko plan Niemiec, ale udział w tym brały też inne, nawet sprzymierzone strony konfliktu.

To wtedy przyjęto program tzw. katyńskich mordów. Polskę zamieszkiwało przed wojną 35,1 mln osób. Wynik pierwszego powojennego spisu powszechnego z końca 1946 roku (23,6 mln) i powojenny trend demograficzny (według “Atlasu” wydanego we Wrocławiu w 1981 roku “Historical Atlas od Poland” pod red. W. Czaplińskiego i T. Ładogórskiego w chwili następnego spisu powszechnego w 1950 roku Polska liczyła 25 mln mieszkańców) pozwala oszacować zaludnienie Polski w 1945 r jako 23,2 mln. Stad liczba rzeczywiście utraconych w czasie wojny przez Polskę obywateli to co najmniej 11,5 mln (za “Atlasem”) albo nawet 12,6 mln, co stanowi 35% polskiej ludności z 1939 roku. Liczbę te należałoby powiększyć o wymordowaną przez najeźdźców mniejszość narodową polską, żyjącą przed wojną poza granicami RP na wschodzie i zachodzie...

Należy podkreślić, że w sentencji Wyroków Norymberskich w 1946 roku określono polskie straty jako 1/3 (33%) przedwojennej populacji Polski. Tylko na terenach sowieckich wymordowano około 15 milionów Polaków w latach 1919 do 1953 roku. Richard Lukas podkreślił, że napisał „Zapomniany Holocaust”, książkę o losach Polaków pod okupacją niemiecką, ponieważ na Zachodzie tragiczne losy naszego narodu są niemal w ogóle nie znane. Według historyka wynika to ze specyficznego podejścia amerykańskich naukowców do tematu Polski w czasie II Wojny Światowej jest ona bowiem wyłącznie tłem dla najważniejszego wydarzenia, jakim był według nich Holocaust. Cała historia Polski XX w. jest na Zachodzie pisana z perspektywy cierpienia Żydów, tak jakby Polacy nie istnieli.